Współpraca silikaty, korzystne warunki dla klientów

Współpraca

Oferujemy korzystne warunki współpracy dla klientów indywidualnych i hurtowych.

Silikaty – Szlachta oferuje szeroki asortyment wyrobów z piaskowca. W sprzedaży są bloczki o różnych wymiarach. Produkt jest obecnie stosowany na szeroką skalę w budownictwie. Silikaty mają szereg cennych właściwości. Jedną z nich jest zdolność hydroregulacji. 

Dzięki temu nadmiar wilgoci w domu jest usuwany na skutek jej przenikania na zewnątrz ścian, a wilgotność w całym domu jest optymalna – różnice między użytkowanymi pomieszczeniami wyrównują się. Prowadzi to wprost do oszczędności ciepła zimą. Ponadto swobodne przenikanie pary wodnej wpływa na zachowanie dobrego stanu fizycznego budynku.

Drugą bardzo ważną cechą cegieł wapienno-piaskowych jest zdolność akumulacji ciepła. Zmiany temperatury powietrza na zewnątrz są właściwie nie odczuwane w środku, a temperatura wewnątrz pomieszczeń utrzymuje się dłużej na stałym poziomie. W domu z silikatów oszczędza się energię zimą, natomiast latem ciepło słoneczne łatwo akumuluje się w murze i zostaje wypromieniowane nocą. 

 

Duża masa właściwa wyrobów z silikatów wpływa na ich dobrą izolacyjność akustyczną.

Mur o grubości 24 cm ma zdolność pochłaniania dźwięku 56 dB. Oznacza to, że jeżeli natężenie dźwięku włączonego telewizora znajduje się na wysokim poziomie, sąsiedzi nie słyszą prawie nic. Cegły i bloki wapienno-piaskowe są całkowicie niepalne. Ściana o grubości 18 cm stawia opór otwartemu ogniowi przez ponad 4 godziny (!). 

Podczas pożaru nie wydziela się żadna szkodliwa substancja. Pierwsze zmiany w strukturze materiału zachodzą dopiero w temperaturze 600oC. Z wyrobów wapienno-piaskowych mogą być zatem wykonywane ściany przeciwpożarowe i kotłownie. Mrozoodoporność silikatów związana jest z ich nasiąkliwością, która wynosi zawsze 14-16 %.

Dzięki mikroporowatej strukturze woda wsiąka w cegły i bloki wapienno-piaskowe tylko w podanym zakresie, pozostawiając przestrzeń dla powietrza, które podczas mrozów może być wyparte przez rozprężający się lód. 

Wyroby silikatowe nadają się więc na licowane ściany zewnętrzne. Firma Silikaty – Szlachta oferuje korzystne warunki współpracy dla klientów indywidualnych i hurtowych. Cegły i bloki wapienno-piaskowe – silikaty – produkowane w Szlachcie, to zdrowy, tani i uniwersalny materiał budowlany. 

W Zachodniej Europie jest on dobrze znany i ceniony. W Niemczech, Holandii czy krajach skandynawskich ok. 60-70% ścian w budynkach mieszkalnych to cegła wapienno-piaskowa. Natomiast w Polsce coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie takiego budulca, z którego powstają piękne i zdrowe domy!